Horeogrāfiskā uzveduma "Ceļš uz Kautkuriju" pirmizrāde

8.maijā Jelgavas Kultūras namā notiks TDA „Dzintariņš” jaunā horeogrāfiskā uzveduma „Ceļš uz Kautkuriju ” pirmizrāde. Uzveduma pamatā ir Raimonda Paula mūzika, Olgas Freibergas, Sanitas Misikas, Guntas Rudenes un Vladimira Dondukova  horeogrāfija un Svetlanas Rudzītes režija.

Jaunajā koncertuzvedumā piedalās visi Tautas deju ansambļa „Dzintariņš” dalībnieki vecumā no 2 līdz 18 gadiem. Dejotāji izdejos R.Paula apkopotās mūzikas no pazīstamām leļļu izrādēm bērniem: „Noslēpumainais Hipopotams”, „Velniņi”, „Ginjols Parīzē”, „Kaķīša dzirnaviņas”, „Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”, „Leļļu koncerts” u.c..

Uzveduma sižets:  Bērni dodas uz teātri skatīties izrādi, kurā dejojošie bērni pārtop par dažādiem pasaku tēliem - kaķiem, suņiem, taureņiem, nīlzirdziņiem, velniem, laupītājiem, policistiem, u.c.. Uzveduma laikā teicējs – slavenā aktrise Baiba Indriksone – pirms katra priekšnesuma izstāsta pasaku, kura tiks izdejota.

Dziesmas iedziedājuši Latvijā populāri dziedātāji – Intars Busulis, Ance Krauze, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Amber, VA „Dzeguzīte” un citi.

Speciāli šim uzvedumam ar vecāku atbalstu ir tapuši jauni, koši tērpi un daudzi interesanti deju rekvizīti.

TDA „Dzintariņš” jauno koncertuzvedumu Rīgā izdejos 23. maijā Nacionālajā teātrī un turpmāk plāno apceļot Latviju, lai arī citu pilsētu iedzīvotājus iepazīstinātu ar krāsaino pasaku par Kautkuriju.